Скачати Забужко О. Let my people go

До книжки відомої сучасної української письменниці увійшло 15 текстів про українську революцію. Вони є своєрідним зібранням, колажем статей та есеїв, об’єднаних однією темою – Помаранчевої революції. Ці статті під час політичних подій в Україні авторка писала англійською мовою для західних видань. Тепер можна завантажити тексти українською, вони подаються в перекладі для вітчизняного читача, книжку можна он-лайн читати частинами. Уміщено також одне оповідання – «Оповідання для Густава», що є жанром малої форми художньої прози. Події 2005 року письменниця сприймає у трагічному світлі, без надмірного пафосно-оптимістичного піднесення, адже за усіма подіями стоять людські долі. Аналіз статті «Чи може революція виглядати краще?» дає можливість простежити, що письменниця з філософської і суспільно-політичної точки зору подає образ Майдану. Це просте для українців слово за лічені дні облетіло увесь світ. Майдан став виразником і виявом новонародженого українського суспільства і показав, що здатний захистити себе сам. За словами О. Забужко, «майдан – це народ», з яким правляча сила давно втратила контакт і тепер просто не знає, ким управляє.  В інших статтях на підтвердження цієї тези простежується думка про поділ у суспільстві на «ми» (народ) і «вони» (влада). «Вони» заради своїх потреб обберуть «нас» до нитки. Але «нас» багато, і, хоч як би по-дитячому це не видавалося, під час подій Помаранчевої революції «ми» з шаф удома витягли помаранчеві шалики, светри, стрічки. А ті, що прислуговували «їм», уночі проколювали колеса автівок з тими ж стрічками. Отже, боялися… У спробі подати стислий переказ книжки окреслено лише окреме коло проблем, яких у статтях значно більше, і розкриті вони з цікавої точки зору.

Назва книжки – «Let my people go» – є символічною, бо узята із Біблії (кн. Вихід), і в перекладі означає «Відпусти мій народ».  З відстані кількох років після описаних подій цікаво прочитати статті О. Забужко. Комусь буде цікаво дізнатися щось нове, комусь – переосмислити, а комусь – просто пригадати. Жоден читач не залишиться байдужим.

Скачати книгу zabuzhko-o-let-my-people-go.rar

Ми допомагаємо відвідувачам сайту знайти, що їм потрібно: лет май пипл гоу, чи може революція виглядати краще, забужко о «let my people go 15 текстів про українську революцію» торрент, аудіо та ін. Всі книги в нас виключно на українській мові та розміщені абсолютно безкоштовно для завантаження, без реєстрації чи смс.


Прокоментуй!

Сучасна проза

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

CAPTCHA Image
Refresh Image

*