Скачати Українські перекази

Українські народні перекази зібрав та упорядкував у пропонованій книжці відомий львівський краєзнавець та дослідник фольклору В. Возняк. За жанром під народним переказом розуміємо стислу розповідь про визначну історичну подію, героя, народного улюбленця, географічний пункт.  Аналізуючи тексти переказів, бачимо, що вони багато в чому схожі до легенд, але відзначаються більшою історичною правдоподібністю, точністю, без казкових чи фантастичних елементів. Оповідач – не казкар, він не керує розповіддю за власним бажанням. У переказах навіть повчання не містить алегорії, а виражається чітко, прямо, зрозуміло. Відтак народні перекази передусім важливі для розуміння певних історичних перипетій з точки зору їх впливу на людину, її власне переосмислення того, що відбулося. Подія незначна у людській уяві не буде ватра того, щоб пронести її крізь роки. Тому народна пам’ять фіксує і передає з вуст в уста лише найважливіше, те,  що увібрало народну мудрість. Іноді несподіване трактування простою людиною відомих подій може дивувати, але події і персонажі постають у такому світлі ще цікавішими, а дотепна думка простої людини викликає захоплення і подив. Сюжети багатьох переказів є знайомими, але чимало будуть для читача справжнім відкриттям.

Читати цю книжку потрібно кожному, хто хоче краще пізнати свій край, історію, культуру, самобутність мислення свого народу. Адже кожен із нас корінням сягає у минувшину України, черпає глибинну мудрість із криниці народної творчості, тому навіть стислий народний переказ якоїсь події чи явища збагачує нас новими знаннями та стає духовним надбанням.

Скачати книгу ukrayinski-perekazy.rar

Ми допомагаємо відвідувачам сайту знайти, що їм потрібно: квіти для жебрака, українські народні перекази, квіти для жебрака читати, аудіо та ін. Всі книги в нас виключно на українській мові та розміщені абсолютно безкоштовно для завантаження, без реєстрації чи смс.


2 коментарі

Різне

2 Responses to Скачати Українські перекази

  1. Оксана

    Дуже давно починала читати “Народні перекази” Возняка, але не склалось, не дочитала. Тереп, маючи можливість читати цю цікаву книгу в електронній формі з задоволенням її перечитаю

  2. Оксана

    Дуже давно починала читати “Народні перекази” Возняка, але не склалось, не дочитала. Тереп, маючи можливість читати цю цікаву книгу в електронній формі з задоволенням її перечитаю.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

CAPTCHA Image
Refresh Image

*