Скачати Турянський О. Поза межами болю

Галицький вчитель, письменник та літературний критик Осип Васильович Турянський народився у багатодітній сімї тесляра на Радехівщині Львівської області. За сприяння та підтримки свого сільського вчителя зміг вступити до Львівської української гімназії. Пізніше Осип Васильович навчався на філософському факультеті у Віденському університеті, успішно закінчив його та захистив докторську дисертацію. Турянський працював вчителем у галицьких середніх школах, писав книжки українською мовою, видавався під псевдонімом Іван Думка.Серед творів письменника повість “Дума пралісу”, “Син землі”, “Рабчики”. Також світ побачили збірка оповідань під назвою “Боротьба за великість” та велика кількість літературно-критичних нарисів. Але основним твором Осипа Васильовича, який приніс йому світове визнання, стала психологічна антивоєнна повість-поема “Поза межами болю”. Твір був написаний у 1917-1921 роках українською мовою та був виданий у Відні у перекладі німецькою мовою. Поема є автобіографічною, автор писав її у військовому таборі в Італії. Історія у книжці описує трагічні події I світової війни. Вона хвилює людські душі та серця, наповнює душу високими почуттями, безжальним трагізмом та змушує читача осуджувати будь-яку війну. Сюжет цієї повісті був покладений в основу сценарію однойменного художнього фільму, який у 1989 році зняв режисер Яросла Лупій. Прозова спадщина Осина Турянського не надто відома сучасним українським читачам, адже її давно не перевидавали. Але відсутність паперових видань не повинна стати перешкодою для ознайомлення з чудовими творами наших співвітчизників. На щастя, сьогодні на допомогу приходить всесвітня мережа, де можна онлайн знайти та завантажити майже усю світову літературу.

Скачати книгу turyanskyj-o-poza-mezhamy-bolyu.rar

Ми допомагаємо відвідувачам сайту знайти, що їм потрібно: поза межами болю читати повністю, поза межами болю скачати, поза межами болю скорочено, аудіо та ін. Всі книги в нас виключно на українській мові та розміщені абсолютно безкоштовно для завантаження, без реєстрації чи смс.


1 коментар

Класика

One Response to Скачати Турянський О. Поза межами болю

  1. Анна

    Для мене Турянський Осип Васильович, став великою постаттю.
    Його цілеспрямованість по життю, дуже вражає. Усіма можливими спробами, він намагався десь, якось просунути себе, але під псевдонімом.
    Щодо поеми “Поза межами болю”, можна сказати, що поет описував дії та жахіття, які відбувалися перед його очами під час I світової війни. Це найголовніше писання Турянського.
    Дійсно дуже сумно, що поеми Турянського, давно не перевидавали. Дякуючи всесвтній мережі, можна скачати книжку в інтернеті.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

CAPTCHA Image
Refresh Image

*