Скачати Стендаль Ф. Червоне і чорне“Червоне та чорне” – роман Стендаля, опублікований у 1830 році. Широку популярність твір отримав у останній третині девятнадцятого століття як ключовий попередник психологічного реалізмі, який у той час став домінуючим напрямком у європейській літературі.Сюжет роману описує історію про честолюбного та талановитого юнака, вихідця з низів. Прийшовши до висновку, що “в наш час гроші — це все”, юний Жульєн Сорель приступає до своєрідного соціального підйому і, власне кажучи, досить легко добивається своїх цілей. Серед багатьох припущень про значення роману “Червоне та чорне” можна знайти версію за якою Стендаль замаскував під таємними кольорами два почуття, які бушували у душі юнака: пристрасть як душевний порив, і честолюбство разом з бажанням слави та визнання за будь-яку ціну. Прийнято вважати, що назви кольорів, винесені до заголовку роману, символізують вибір головного героя між карєрою у церкві чорний колір одягу кліриків та в армії червоний колір офіцерського мундиру. Як наслідок, було висунуто багато різних гіпотез про те, чому автор обрав таку назву, але однозначної думки на цей рахунок літературознавці так і не сформували. Наступний роман Стендаля, який так і не був завершений, мав схожу назву – “Червоне та біле”.На основі життя Жульєна Сореля Стендалю також повністю вдалося якісно змалювати буржуазію, дворянство та духовенство — три соціальні шари суспільства Франції в період після революції у 1793 році.

Скачати книгу stendal-f-chervone-i-chorne.rar

Ми допомагаємо відвідувачам сайту знайти, що їм потрібно: червоне і чорне скачати, стендаль червоне і чорне скачати, стендаль червоне і чорне, аудіо та ін. Всі книги в нас виключно на українській мові та розміщені абсолютно безкоштовно для завантаження, без реєстрації чи смс.


2 коментарі

Класика

2 Responses to Скачати Стендаль Ф. Червоне і чорне

 1. Іванна

  Отримала масу задоволення від читання, ще в школі. Хоча частина моїх знайомих називає історію “класичним дамським романчиком”, для мене це глибока історія, в якій є багато про що подумати. Про те, “скільки того розуму треба, аби запам’ятати книжку?”, як сказала на уроці моя однокласниця. Про те, куди цей розум та пам’ять можуть завести. Для мене це книга про амбіції та про стосунок. Про стосунки між чоловіком та жінкою, та хорошим таким, класично фрейдівський, психоаналітичний стосунок.

 2. Арзу

  Варто почати з того, що все життя Жульєна Сореля було грою в рулетку: він ставив на червоне і чорне. Начебто він все розрахував і все передбачив. Але на жаль, герой помилився. Він забув про самого себе. Рулетка не так зіграла. Це і є безповоротний і найточніший сенс роману.
  Жульєн Сорель один з тих парубків, молодих і честолюбних, які прагнуть зробити кар’єру в жорстокому, ворожому суспільстві. Для досягнення цієї мети у нього немає ніяких засобів і можливостей, крім лицемірства, «мистецтва», яке він змушений опановувати, щоб пристосуватися до ненависного середовища. Він відчуває себе в оточенні ворогів, тому пильно контролює кожен свій крок, весь час діє і говорить всупереч своїм переконанням і моральній природі.
  В образі Жульєна Сореля реалістичні риси поєднуються з романтичними. Стендаль сміливо порушує властиву романтикам прямолінійність зображення героя, адже Жульєн— суперечлива особистість, хоча він наділений домінуючою рисою—честолюбством, і саме воно викликає зміни в сюжеті роману.
  Однак в деяких фрагментах крізь реалістичні ознаки як би «просвічується» романтизм. Наприклад, у романтиків існують “два світи”: світ ідеалу, мрій і світ реальності. Головний герой тільки перед смертю усвідомлює те, що він жив ілюзією, а не реальним життям. Також романтики оспівували самотнього гордого персонажа, який прагне зануритися в височінь фантазії, відірватися від рутини. Герой «Червоного і чорного» переживає ті ж почуття: «Жульєн стояв на високій скелі й дивився в небо, розпечене серпневим сонцем. Він міг охопити поглядом місцевість, що простяглася від його ніг на двадцять льє навкруги. Час від часу яструб злітав зі скелі над його головою й беззвучно креслив у небі величезні кола. Жульєн машинально стежив очима за хижим птахом. Його вражали спокійні могутні рухи, він заздрив силі яструба, самотності хижака. Така доля була в Наполеона; чи не судилася вона і йому?». [1]
  Також ми можемо прослідити за проявами романтизму у таких прикладах: по-романтичному палаючі очі Жульєна Сореля; по-романтичному фатальна помста (він стріляє в свою колишню коханку не де-небудь, а саме в Божому храмі). Взаємини Стендаля і романтизму у романі “Червоне і чорне” не можна спрощувати. Жульєну, головному герою роману, довелося зустріти у своєму короткому житті багатьох людей різного віку, різного достатку, різного соціального стану. Але лише дві жінки, без сумніву, відіграли найсуттєвішу роль на життєвому шляху юнака— провінціалка мадам Де Реналь і аристократка маркіза Матильда де Ля-Моль.
  Риси характеру і доля вписують Жульєна в ряд романтичних образів. Це особливо виразно показується у фіналі короткого життя Жульєна. Те, що відбувається з героєм у в’язниці, коли він очікує вирок за вчинений у стані афекту злочин, можна зрозуміти як повернення до самого себе, до своєї людської сутності. Жульєн не тільки звільняється від ілюзій, а й радикально переоцінює свої життєві цінності, усвідомлює непотрібність всього, до чого він так прагнув. Своєю промовою перед судом присяжних Сорель фактично виносить собі смертний вирок. Романтичними є також деякі деталі. Наприклад, поховання Матильдою голови Жульєна – романтичний атрибут. Так само, як і смерть пані де Реналь. Вона описана романтично і навіть сентиментально: «жінка тихо згасає від горя, обіймаючи своїх дітей».[1] Однак в той же час постановка проблеми перебування жінки в шлюбі — безумовна заслуга саме реалістичної літератури XIX ст.
  Отже, трагічний конфлікт між гордою і самотньою людиною і суспільством, яке її оточує, і конфлікт між бунтом і загибелю, які є абсолютними ознаками романтизму, вирішуються реалістичними засобами. За рахунок злиття двох течій: реалізму і романтизму, цей роман завоював славу і став дуже цікавим для прочитання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*