Скачати Сковорода Г. Байки харківські

Г.С. Сковорода – визначна постать в історії України. Видатний педагог, філософ та представник етико-гуманістичного напряму просвітництва. Сковорода відомий, перш за все, як філософ та мислитель, однак залишив він після себе і чималий літературний доробок. У 1769 – 1774 роках він написав тридцять прозових байок, які ввійшли до відомої збірки “Байки Харківські”. Першу половину байок, а саме п’ятнадцять були написані до 1970 року, після того, як Сковорода усамітнився на хуторах поблизу Харкова та залишив роботу в Харківському колегіумі. Інші п’ятнадцять були дописані в селі Бабаях аж у 1994 році. Байка, як жанр, не була тимчасовим захопленням автора. Часто Сковорода використовував байкові сюжети і своїх філософських творах.
Композиційно байки Сковороди складаються з двох частин: основної частини, що вміщує сюжет байки та “сили”, яка відіграє роль моралі. Також байки автора мають свою мистецьку специфіку, адже кожна з них має розгорнутий сюжет. В деяких байках автор збільшує “силу” до невеличких трактатів. В тексті байок можна побачити чимало народних фразеологізмів, прислів’їв та приказок, а також подекуди зустрічаються літературні афоризми. Невід’ємним атрибутом усіх байок є місцевий український колорит. Дійовими особами виступають тварини, речі і люди.
В усіх байках автора простежується гуманістично-демократичні ідеї, вони насичені дидактичним матеріалом, мають критичний, викривальний характер. Григорій Сковорода завжди прославляв високі моральні якості людини:доброта, чесність, працьовитість, скромність, розум, осуджував прагнення до багатства, чинів, пишного одягу та високих титулів.
Байки харківські належать до тих книг, які потрібно читати повністю для саморозвитку та пізнання світу. Однак для тих, кому забракне терпіння сьогодні мережа Інтернет дає можливість читати скорочено в онлайн режимі або завантажити їх на свій комп’ютер та насолоджуватись цим визначним літературним творінням Григорія Сковороди у будь-яку мить.

Скачати книгу skovoroda-g-bajky-harkivski-zbirka.rar

Ми допомагаємо відвідувачам сайту знайти, що їм потрібно: байки сковороди читати на українській мові, байки сковороди читати, байки григорія сковороди читати, аудіо та ін. Всі книги в нас виключно на українській мові та розміщені абсолютно безкоштовно для завантаження, без реєстрації чи смс.


Прокоментуй!

Класика

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

CAPTCHA Image
Refresh Image

*