Скачати Коцюбинський М. Fata morgana“Fata morgana” – або “З сільських настроїв” – повість одного з найяскравіших українських письменників, що творили на початку ХХ століття.

Головною метою Михайла Коцюбинського – автора твору, який ви можете прочитати он-лайн чи завантажити, було зображення життя українського села у революційний період 1905-1907 рр.

Спочатку повість виходила у світ окремими оповіданнями, не тісно пов’язаними між собою, а вже на завершальному етапі, з’єдналась у цілісний твір за допомогою описів сільських реалій.

Назва повісті “Fata morgana” – це ніби марево, при помочі якого автор зміг провести паралелі з примарністю селянських надій на власні наділи. Його герой не бачить свого майбуття без землі, це людина, яка нерозривно з’язана з землею. Саме на основі отого нерозривного зв’язку передається людський біль і образа, швидкоминуча радість і туманне  сподівання на краще “завтра”.

Саме земля-годувальниця стає також головним персонажем у повісті. Це не просто грунт, який лежить під ногами, це мрія, марево, Fata morgana. Земля – це кожен герой твору, через неї, як через призму, читач бачить мотиви їх вчинків, їх думки, їх емоції.

В центрі оповіді сім’я Андрія Волика, сільського бідняка, який немає за душею і клаптика тої омріяної землі. Його дружина  – Маланка – напевно, найдраматичніший персонаж повісті. Через неї автор передає селянську любов до землі, глибинне сприйняття її краси, поетичність праці на ній. Маланка леліє її як своє дитя, горнеться до неї, розуміє її і хоче володіти нею. Та земля, як марево, втікає з її рук, щезає,  немов ранковий туман. І хоча у героїні не було вже шансу на володіння своїм клаптиком поля, вона не здається, а вирішує видати заміж доньку Гафійку і хоч на її полі стати господинею.

Надскладна тема втілена у повісті – людина в землі і земля в людині…  ЇЇ треба читати повністю, хоча багато читачів шукають повість скорочено, короткий зміст та стислий переказ.

Скачати книгу kotsyubynskyj-m-fata-morgana.rar

Ми допомагаємо відвідувачам сайту знайти, що їм потрібно: fata morgana скорочено, фата-моргана коцюбинський скорочено, коцюбинський фата моргана скачати, аудіо та ін. Всі книги в нас виключно на українській мові та розміщені абсолютно безкоштовно для завантаження, без реєстрації чи смс.


1 коментар

Класика

One Response to Скачати Коцюбинський М. Fata morgana

  1. Наталя

    Читала колись цей твір. Читати можна, але не більше одного разу. Чогось надзвичайно цікавого в ньому немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


*