Скачати Брехт Б. Життя Галілея

“Життя Галілея” – одна із найбільш значних п’єс німецького поета-драматурга Бертольда Брехта. Досить традиційна за своєю формою, “Життя Галілея”, тим не менше виявилася особливо складною для сценічного рішення, і, хоча ставилася часто, лиш деякі постановки змогли стати дійсно великою подією театрального життя.
Сюжет п’єси дійсно захоплюючий. Дія відбувається в Італії XVII століття протягом 28 років. Головний герой твору — Галілео Галілей, 46-річний науковець, якому, на жаль, його наукові заняття не приносять жодних заробітків. Чоловікові доводиться заробляти собі на життя, викладаючи математику для багатих учнів, але справжньою пристрастю, котрій він мріяв повністю присвятити своє життя, була астрономія. У вільний від роботи час Галілей вивчає разом зі своїм найталановитішим та найбільш вдячним учнем Андреа Сарті поки ще заборонені вчення Коперника.
В цей час від іншого свого учня Людовіко Марсілі Галілей дізнається про новий винахід голландських майстрів — невеликої збільшуваної труби. По описам Людовіко вчений створює телескоп та з його допомогою знаходить у небі докази, які підтверджують вчення Коперніка.
Ніхто зі знайомих не поділяє його радість, проте Галілей вірить у силу людського розуму. У пошуках багатих покровителів, він вирушає до Венеції, де стає радником при дворі Козимо II Медичі. Тут за допомогою телескопа Галілео намагається показати придворним вченим зорі, рух яких спростовують існуючі уявлення про будову Всесвіту, та у відповідь чує лиш цитати авторитетного для католицизму Аристотеля. Ці намагання призводять до конфлікту Галілея із церквою. Проте тим часом вчення Галілея широко розповсюджуються серед народу: нові ідеї підхоплюють вуличні співаки та памфлетисти, астрономічні теми використовують у оформленні карнавальної ходи. Але чума, невдалі війни та Реформація змушують церкву продовжити жорстоку боротьбу з інакомисленням.
Врешті решт їм вдається зломити Галілея та величезний дзвін собору Святого Марка сповіщає про зречення всесвітньо відомого вченого.
Розчарований учень Андреа проклинає свого вчителя “Нещасна та країна, в котрої немає героїв!” – “Ні! Нещасна та країна, котра не потребує героїв”, – відповів Галілей.

Скачати книгу breht-b-zhyttya-galileya.rar

Ми допомагаємо відвідувачам сайту знайти, що їм потрібно: життя галілея читати повністю, життя галілея читати, бертольд брехт життя галілея читати повністю, аудіо та ін. Всі книги в нас виключно на українській мові та розміщені абсолютно безкоштовно для завантаження, без реєстрації чи смс.


1 коментар

Класика

One Response to Скачати Брехт Б. Життя Галілея

  1. Святослав

    Ця книга про велич розуму і слабкість людського духу, поєднані в одній людині. З курсу природознавства в школі ми знаємо, що Галілео Галілей – це видатний середньовічний астроном і математик, якого гнобила церква за його дослідження. Шкода, що більшість людей глухі до чужих думок та ідей, а ті що здатні “чути”, в суспільстві вважаються, щонайменше, диваками.

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

CAPTCHA Image
Refresh Image

*