Скачати Багалій Д. Історія Слобідської України

Дмитро Багалій – знаний історик та суспільний і політичний діяч, академік УАН. Його монографію «Історія Слобідської України» варто прочитати, можна хоча б частинами, скорочено чи он-лайн,  вона має чітку композицію, заголовки, підпункти.

Слобідська Україна, або, як її ще називають, Слобожанщина, – землі у Східній частині України, на межі з Росією. На Заході вона межувала із Гетьманщиною, південніше – із Запоріжжям. Саме з географічного нарису Слобідської України і початків її освоєння автор починає свою працю . Цікаво, що описи містять не лише географічні території та межі, властивості клімату і рельєфу. Подекуди трапляються фрагменти, де автор виявляє своє замилування рідним краєм. Він так описує панорамні краєвиди лісів, ланів, лугів, гір, річок, так образно відтворює місцину, що вона ніби реальною постає у читача в уяві. Так писати може тільки той, хто серцем і душею відчуває красу і неповторність української землі, відчуває неприховану гордість з того, що він – українець. Як часто нам, у заклопотаному сьогоденні, не вистачає вияву таких почуттів! Читаєш історичну працю, а вона з перших рядків дивує простотою викладу, хоча й подекуди відзначається незвичними зворотами. Увага дослідника звернута також і на розвиток суспільства, адже він проводить аналіз схожих і відмінних рис у суспільних верствах Гетьманщини і Слобожанщини. Аналіз праці дає змогу простежити, що навіть риси характеру мешканців Слобідської України автор висвітлив окремим підпунктом. Згідно з дослідженням Д. Багалія, слобожанці любили музику: під час свят навіть жінки ходили вулицями зі скрипками та цимбалами. Звичаї настільки захоплюють автора, що він відтворює навіть весільний обряд. Значну роль відведено Харкову як центру торгівлі і промислів, розвитку ремесел.

В короткому описі до книги неможливо відтворити усі її особливості, тому, сподіваємося, Вам буде цікаво прочитати її самостійно.

Скачати книгу bagalij-d-istoriya-slobidskoyi-ukrayiny.rar

Ми допомагаємо відвідувачам сайту знайти, що їм потрібно: багалій д і історія слобідської україни, Багалій історія слобідської україни, багалій історія слобідської україни скачать, аудіо та ін. Всі книги в нас виключно на українській мові та розміщені абсолютно безкоштовно для завантаження, без реєстрації чи смс.


Прокоментуй!

Наука і освіта

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

CAPTCHA Image
Refresh Image

*