Бжехва Я. Академія пана Ляпки

Пропонуємо для читання книжку відомого польського письменника середини ХХ ст. Яна Бжехви, чий дебют як письменника відбувся ще у підлітковому віці. Та найбільшої слави і популярності Я. Бжехві принесли його казки про пана Ляпку, вони усі були екранізовані. Книжка, перекладена і видана українською мовою, знайомить нас із дивним персонажем – паном Ляпкою, професором астрономії на математики, хімії та медицини, фокусником та чарівником, який, здається, знає відповіді на усі питання і може майже все на світі. Адже невипадково автор навіть для себе обрав такий своєрідний псевдонім: «Бжехва», що у перекладі означає жартівник, балакун. Сюжет твору знайомить нас із хлопчиком Адамом, який був часто недоладний у своїх вчинках, тому батьки й віддали дитину до Академії пана Ляпки, і виходити за територію Академії учням заборонено. Але якось Адаму вдалося таки це зробити. Він дуже хотів навчитися літати, і, набравши повітря в легені, таки полетів, вилетівши за межі території Академії.  Всю роботу в Академії учні виконують самотужки, лише у кухні  пан Ляпка хазяйнує сам. Мабуть, немає жодної дитини, яка хоч раз не мріяла б опинитися у казці. В стінах Академії є багато дверей, за якими – справді казки. Час від часу професор з певними дорученнями посилає дітей до тієї чи іншої казки. Аналіз твору тут простий і складний водночас, бо часопростір художнього тексту багатогранний, але дітьми сприймається напрочуд легко і природно. Складається враження, що автор дуже добре розуміє психологію дитини. Не секрет, що вранці дітям ліньки вмиватися. Але в Академії  із душу замість води – сироп, і щодня з іншим смаком. Для багатьох дітей сніданок – проблема. Але тільки не в Академії! Під час сніданку сам професор, літаючи над столом, поливає їжу соусом, що покращує апетит і настрій. І таких цікавих моментів у книжці безліч. Вони стосуються навчання, розваг, різноманітних пригод і вигадок.

-

Коментарі 2 коментарі

  • Цікава книга, яку я вперше прочитав російською мовою, правда було це вже після перегляду фільму, і книга чесно кажучи мені сподобалася більше ніж фільм (це якщо порівнювати), але фільм також дуже цікавий і повчальний. Цю книгу варто прочитати обов’язково своїм дітям, а потім разом можна подивитися і фільм, який також залишить тільки позитивні емоції в душі.

  • В дитинстві обожнювала фільм про пана Ляпку, і в дорослому віці була приємно здивована, дізнавшись про книгу. Однозначно, книга цікава, радо рекомендувала її племінниці та молодшим друзям. Мені важко порівнюювати книгу та фільм, але, фільм для мене все ж первинніший.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *