Ліндгрен А. Пеппі Довгапанчоха

Неймовірно захоплююча дитяча пригодницька повість, що вийшла з-під пера шведської письменниці Астрід Ліндгрен,  про дівчинку з дивним іменем – Пеппі Довгапанчоха. Цей твір, який можна завантажити українською мовою, друком побачив світ ще у 1945 році, і вважається класикою дитячої літератури. У літературі відомі приклади, коли письменники спершу розповідають вигадані історії власним дітям, а потім ними зачитується увесь світ. Так само народилася книжка про Пеппі. Коли донька письменниці хворіла, Астрід Ліндгрен розповідала їй казки про дивні пригоди і витівки дивакуватої дівчинки Пеппі. Згодом сама письменниця пошкодила ногу і, хворіючи, вирішила записати свої оповідки, а рукописний варіант подарувала донечці Карін. Тоді історії про Пеппі Довгупанчоху почали із задоволенням читати подруги Карін, і це стало стимулом для того, щоб опублікувати книжку уже в друкованому варіанті, а тепер її можна завантажити і в Інтернеті. Твір став настільки популярним, що маємо його екранізації, що з успіхом були представлені щонайменше у семи європейських країнах, та театральні постановки. Якщо скорочено відтворити сюжет, то основу його складає життя дівчинки, яка сама живе на віллі, її мати померла, а батько зник безвісти. Дівчинка має колоритну яскраву зовнішність, що підкреслює неординарність її натури, носить панчохи різного кольору, спить з ногами на подушці, голову вкриває ковдрою, товаришує із сусідськими дітьми, разом вони вдаються до неймовірних витівок. Дорослі вирішують, що Пеппі повинна жити у притулку, але вона відмовляється.  А на Різдво, як у добрій казці, трапляються дива: повертається батько дівчинки, який жив на острові тривалий час, а тепер кличе доньку з собою.  Та дівчинка вирішує нікуди не їхати,  а залишитися з друзями. Навіть попри очевидний брак виховання і хороших манер, Пеппі Довгапанчога викликає симпатію, адже має відчуття справедливості, співчуття, доброти. Стислий переказ, звичайно, не відтворить усіх деталей, але аналіз повісті дає змогу зрозуміти, що автор намагається донести до читача ідею добра, цінність дружби, розкрити щирість дитячої душі.

-

Коментарі 2 коментарі

  • Книга “Пеппі Довгапанчоха” відомої письменниці зі Швеції – Астрід Ліндгрен в свій час на мене справила дуже сильно враження, так як дівчинка була не схожа на тих дівчаток з якими я дружив і цей факт, що дівчатка бувають такими ж непосидами і пустунки як хлопчики, на мене справив незабутні враження. Книга настільки цікава і наповнена масою пригод, що читається з таким інтересом, що неможливо відірватися від читання. Є чому повчитися і дітям теперішнього часу. Мої діти дуже люблять історії Пеппі!

  • Дуже люблю дитячі твори. В школі на літературі Довгупанчоху читали в скороченій формі, а зараз, маючи вдосталь вільного часу я з задоволенням перечитаю її повністю в електронній формі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *