Буличов К. Дівчинка з Землі

Кір Буличов – відомий російський письменник-фантаст, автор кількох десятків книг, лауреат літературних премій, кіносценарист. Перші прозові твори почав публікувати з 1961 року. «Дівчинка з Землі» – книжка, написана у жанрі дитячої наукової фантастики. Діти фантастику не завжди ототожнюють з вигадкою. Та й чи завжди це так? У давнину видавалося неймовірним спілкування на відстані, швидкі переміщення з одного місця в інше. Але для нас це стало реальністю. Книжка містить кілька повістей. Сюжет знайомить нас із дівчинкою з майбутнього для автора ХХІ ст. Аліса Селезньова, головна героїня твору, є донькою професора біології та директора зоопарку. Якщо спробувати окреслити короткий зміст, то дівчинка разом із дорослими подорожує іншими планетами, з нею трапляються незвичайні події. Вона любить незвичних мешканців із батькового зоопарку, має інопланетних друзів. Наприклад, коли Аліса збирається іти в школу, марсіанин Бус дарує їй дивний пенал, який ніхто відкрити не може. У зоопарку дівчинка виявляє неабияку допитливість. Коли до зоопарку привезли яйце бронтозавра, Аліса, попри заборону, проникає у зоопарк разом з журналістами, щоб подивитися на чудернацьку знахідку. Від захоплюючого сюжету неможливо відірватися. Під час мандрівок Аліса з батьком потрапляють у дивну історію з пошуками зниклого космічного корабля «Синя Чайка» та його капітана. У книжці зображені різні жителі різних планет, але нема ворожості, агресії одних проти інших. Бачимо лиш вияви толерантності, хоча на кожній із планет панують свої порядки та закони. Повісті про Алісу перекладені сімнадцятьма мовами, популярні у багатьох країнах. Оповідь про допитливу дівчинку в незвичному світі варто прочитати дітям. Адже вона вчить доброті, сміливості, чуйності. Але найголовніше – ця книжка розправляє крила мрії, вчить мріяти. Адже ніщо так не надихає, як мрія.

-

Коментарі 2 коментарі

  • Безумовно, книга Кіра Буличова “Дівчинка з Землі”, стане гарною книгою для юних школярів, які мріють про космос, про космічні польоти, пригоди. Особисто мені в дитинстві дуже подобалося її читати.

  • Дуже люблю книги Кіра Буличова, дуже хороший і цікавий автор! а вже в дитинстві зачитувалася його книгами, найулюбленіша книга звичайно ж була ” Дівчинка з землі”. Загадки, таємниці, містика! Справжній хоч і дитячий детектив! Ось пишу, а навіть захотілося знову перечитати цю книгу! Обов’язково пораджу своєї дочки познайомиться з творами Кіра Буличова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *