Мілн А. Вінні-Пух та його друзі

Напевно, не знайдеться людини, якій би не була знайома історія про кумедного ведмедика Вінні Пуха.  Книга належить до європейського модернізму початку ХХ ст. Для аналізу твору застосовували різні підходи у літературі, задіюючи аналітичну філософію, логічну семантику, структурну поетику, лінгвістику та семіотику.  Автор – шотландець за походженням, дитинство провів у Лондоні. Довгий час працював заступником редактора гумористичного журналу. Алан Мілн нам відомий насамперед як автор оповідань про Вінні Пуха, цього загального улюбленця, його друзів, хлопчика Крістофера Робіна. Прототипом хлопчика став син автора. До речі, образ Крістофера Робіна вперше з’являється у віршованих книжках А. Мілна, які побачили світ у 1924 р. та 1927 р. А 1925 р. можна вважати знаковим для твору про Вінні Пуха: спершу у грудні відбулася перша його друкована публікація, а через кілька днів – його різдвяна прем’єра на радіо. Історія створення книжки не поодинока у літературі, адже часто автори спочатку пишуть твори лише для своїх діток. Перші цікаві оповідання про іграшкового ведмедика який, до речі, зараз зберігається в одному із музеїв Крістоферу Робіну, сину автора,  розповідала мати. Батько їх лише записував, і тільки згодом почав опрацьовувати, вигадувати власні історії. У творах Кролик та Сова мали реальних прототипів, які жили неподалік від мілнівського маєтку. Цікавими є образи явищ природи. Вітер зазвичай має деструктивну, руйнівну силу, а вода відмежовує світ Лісу від зовнішнього світу. Продажі книжки про Вінні Пуха з 1924 р. по 1956 р. перевищили 7 мільйонів екземплярів. Книжка про Вінні Пуха, яка посідає 17 місце серед творів ХХ ст. за популярністю, без сумніву, сподобається кожному. Тепер її можна читати і завантажувати українською мовою. Усі ми родом із дитинства, і в глибині душі залишаємося дітьми. Тому й остання фраза книжки – «Маленький хлопчик буде завжди гратися зі своїм ведмедиком» – показує нам шлях у дитинство.

-

Коментарі 3 коментарі

  • Пригоди забавного ведмежати Вінні Пуха та його друзів, мабуть нікого не залишать без усмішки, так просто і легко автор вміє розташувати читача до свого творіння, що варто тільки почати і відірватися вже просто нету сил. А українською мовою вона читається ще “м’якше” і герої немов оживають.

  • Дуже рада, що знайшла електронну версію цієї книжки. Якщо враховувати вартість книжок у книжковому магазині, то мені набагато простіше скачати електронну версію та роздрукувати її, а потім читати дитині наніч. Розумію, що це не найкращий варіант, але купувати книжки дуже дорого, а дитина ще не вміє берегти дорогі книжки. Тому ця версія мене дуже виручає.

    • Щановна Тетяна світ придумав дуже чудову річ-електронну книгу, або планшет (але це гірший варіант):))

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *