Нестайко В. Тореадори з Васюківки

Всеволод Нестайко написав понад 30 дитячих книжок. Майже усі можна заслужено вважати бестселерами. Автор прожив нелегке життя, рано втратив батька, бачив життя у зруйнованому війною Києві, але любив своє місто, не втрачав життєвої наснаги та позитиву. Роман «Тореадори з Васюківки» часто називають найкращим дитячим українським романом минулого століття, його перекладено двадцятьма  мовами світу. За мотивами роману відзнято однойменний фільм «Тореадори з Васюківки». Міжнародна рада з дитячої та юнацької літератури ухвалила рішення про внесення роману до Почесного списку Г. К. Андерсена. Композиційно твір складається з трьох частин, поділений на розділи. Сюжет розгортається довкола двох давніх друзів – Яви та Павлуші, які дуже любили пригоди і з ними завжди траплялося щось незвичайне. Одного разу вони вирішили прокопати під свинарником метро, але ця затія не вдалася. Кумедною і веселою є історія з цуциком Собакевичем, якого хлопчаки принесли до школи. Під час екскурсії у Києві діти загубилися, їх знайшов старшина і привів до вчительки. У другому розділі Ява та Павлуша приїздять до Києва до Павлушиної тітки, але їх пригоди чекають і тут. Давніх друзів навіть запросили знятися у кількох сценах до кінофільму. Але в третьому розділі трапилося те, чого ніхто не чекав: Ява та Павлуша посварилися. З ними трапилося багато непорозумінь, але вони врешті помирилися, їх дружба стала ще міцнішою. Неможливо визначити, чи то Ява і Павлуша невпинно собі пригод шукають, чи то різні халепи трапляються з ними самі по собі. Твір дуже веселий, динамічний сюжет затягує і змушує читати сторінку за сторінкою. Недаремно ним захоплюється не одне покоління.  Пропонуємо нове видання, гарною українською мовою, з авторською редакцією, без неминучих ідейних віянь минулого століття, які неактуальні для сучасного читача. Видання роману доповнено новими епізодами. Твір входить до програми вивчення української літератури в середній школі, тому варто його завантажити або читати он-лайн.

-

Коментарі 2 коментарі

  • Прочитав цю книгу у дитинстві ми як і герої книги почали копати метро. Закінчилось це майже як у книзі. Та й взагалі Ява та Павло стали моїми кумирами в дитинстві як образ смилівості та завзяття. Ми грали також як вони у Робінзона, рятували армію від повені. Та й Нестайко дуже вміє контактувати с читачами і міняє сюжет дуже непередбачуванно. Для дітей дуже рекомендую та й для батьків.

  • В дитинстві, коли вперше прочитав цей роман, я був захоплений сміливістю двох друзів, їхньою всюдиприсутністю та вмінню потрапляти в халепи. Недавно згадав за цю книгу і перечитав її. Вражень море, твір просто генільний, 10 із 10 для Нестайка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *