Твен М. Пригоди Тома Сойєра і Гекельберрі Фінна

«Пригоди Тома Сойєра» – один з найвідоміших романів Марка Твена, яким досі захоплюються мільйони дітей у всьому світі. Спочатку твір був задуманий для читання дорослою аудиторією, але завоював неймовірну популярність серед дітей. Деякі поняття, запозичені із сюжету, увійшли в щоденне життя. Так, наприклад, поняття «справа Тома Сойєра». Під ним розуміють те, що людина, виконуючи певну роботу, сама ж за неї і платить. А у творі це виглядало наступним чином. Том повинен був пофарбувати паркан, і дітям сказав, що це така важлива та відповідальна робота, що, якщо вони захочуть її виконати, то повинні за це йому заплатити. Також М. Твен у гумористичній манері викриває та висміює деякі обряди і звичаї протестантської церкви.  Загалом про Тома Сойєра М. Твен написав чотири повісті, одна залишилася незавершеною. Том Сойєр – дванадцятирічний хлопчик. Його мати померла, і він живе у тітки Поллі, сестри своєї матері. Тітка релігійна, навіть виховні моменти пояснює біблійними цитатами. Дія твору відбувається у маленькому американському містечку. Том має вірну подружку, доньку судді  – Беккі Тетчер, встигає втекти з дому, стати піратом, жити на острові. Там Том зі своїм другом розважаються, купаються, готують яєчню з черепаховий яєць, перечікують страшну жахливу грозу. Аналіз тексту неодноразова виявляє приклади, що Том, попри усі непорозуміння з людьми, не  є дитиною, замкнутою тільки на собі. Він, навіть весело гаючи час на острові, вирішує повернутися до людей. Щоправда, й тут без витівок не обходиться. Він повертається у містечко під час… заупокійної служби за ним самим, як за тим, що пропав безвісти. Насичених і колоритних подій і творі багато. Том встигає  заблукати у печері і вибратися з неї, бути свідком вбивства і викрити вбивцю. Врешті, він знаходить скарб вартістю дванадцять тисяч доларів, і ділить його зі своїм другом Гекльберрі Фінном. Це – лише стислий переказ основних подій, учасником який є Том. З ним трапляються постійні казуси, халепи, неприємності, які він успішно долає. Жодний переказ не відтворить усієї палітри сюжетних колізій і переживань головних героїв, тому краще скачати і читати твір у повному обсязі.

-

Коментарі 2 коментарі

  • Хто не читав цю книгу в дитинстві, той дуже багато чого згубив, та загублене можна надолужити навіть у віці. Почавши її читати близько місяця тому, я її подужав за 3 дня, книга цікава для широкого кола читачів і шанувальників Марка Твена, рекомендую зануритися в світ дитинства знову!

  • Колись в дитинстві читав цю книгу російською мовою, потім кілька разів дивився фільм. Книга дуже цікава та захоплива, але в дитинстві сприймалась важко. Коли перечитував її вже будучи дорослим, читання йшло на одному подиху. Отже я б не відносив цю книгу до категорії дитячих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *