Орвелл Дж. 1984

Джордж Оруел Ерік Артур Блер став відомим у літературі завдяки своєму культовому антиутопічному роману 1984. Цей роман. який є можливість читати он-лайн,чи завантажити, став своєрідним продовженням повісті Скотний двір, і за задумом автора окреслював можливе майбутнє світу як ієрархічний устрій тоталітаризму, заснований на фізичному та моральному поневоленні людей, основою якого був би страх, ненависть, тотальне стеження та доноси. Дія книги відбувається у вигаданій країні-супердержаві Океанії. Вона постійно перебуває у стані війни з двома іншими супердержавами Євразією та Східноазією. Об’єднання країн, які воюють проти третьої постійно змінюються, але війна ні на мить не припиняється, Одні – баталії виграють, інші їх програють. Все навколо ніби постійно змінюється, а насправді залишається сталим –  війна і людина, пригноблена людина, яка постійно бореться за виживання, яка немає достатньо хліба та одягу. Адже за теорією Старшого Брата, якщо вона не матиме матеріальних проблем, її вже неможливо буде проконтролювати, вона  матиме час думати про щось інше, аніж їжа на завтра. Головний герой твору Вінстон Сміт це збірний образ усіх людей тоталітарного суспільства – на його прикладі показано, як може тотальна убогість і постійна війна об’єднувати суспільство навколо тоталітарної ідеології. Люди ніби знаходяться під ковпаком всестеження, дітей вчать доносити на батьків ще змалечку, думки проти керуючої партії жорстоко караються, кохання у країні неіснує, а якщо й з‘являється, то одразу ж витравлюється разом з іншими думками з голови людини. Твір важкий, песимістичний, депресивний,  але однозачно вартий того, щоб його читати повністю чи скорочено!

-

Коментарі 1 коментар

  • Страшна книга. Не своєю реалістичністю деяких сцен, а пророчістю. Хоча сучасний світ вже відійшов від тоталітарних систем правління, принаймні європейські країни, та все одно зустрічаєш в романі досі діючі методи впиливу на маси.
    Як на мене, “1984” варто додати до шкільної програми зарубіжної літератури для старшокласників. Роман вміє і зацікавити, і зосередити на cобі увагу, і налякати, і, головне, навчить аналізувати суспільні процеси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *