Багряний І. Тигролови

У 1944 році Іван Багряний пише пригодницький роман, у якому описує також події з  власного життя і називає його Звіролови, хоча в подальшому вирішує змінити назву на Тигролови, і таким чином розширює і суттєво поглиблює зміст розповіді. Назва твору, який у вас є можливість читати он-лайн чи завантажити, є символічною – адже, як відомо, тигри є наймогутнішими та найнебезпечнішими тваринами. Але українська родина Сірків навчилася голими руками приборкувати їх. Ця сім’я  мала б символізувати велику мужність українців, їхню здатність виходити переможцями з найважчих життєвих ситуацій. Головний герой твору Григорій Многогрішний не змирився з нав’язаним йому тоталітарною системою ярликом в’язня і зумів залишитися Людиною. Ця теза була найголовнішою для Івана Багряного, який вважав, що у будь-якій ситуації людина повинна залишатися Людиною. Сюжетна канва роману вибудовується на протиставленні майора НКВС Медвина новітнього тигролова та гордого, не прирученого тоталітарним режимом молодого хлопця, в’язня-втікача з України, який у цих сибірських лісах знайшов своїх друзів, земляків, кохання. Уява письменника вимальовує два парелельно існуючі світи – світ пекла та мороку і світ примарної свободи, примарного раю. Ці світи знаходять своє конкретне відображення саме у постаттях Григорія та майора Медвина. Роман Тигролови був перекладений на англійську, німецьку, голандську мови, та мав незмінний успіх у багатьох країнах світу. Треба додати, що твір надзвичайно захоплюючий. Обов’язково потрібно його читати повністю або скорочено.

-

Коментарі 2 коментарі

  • Читала востаннє цей роман, ще будучи в дев’ятому класі. Була під дуже сильним враженням. Роман дуже сподобався. В університеті не знайшлось в мене часу перечитати. Зараз планую взятись до “Саду Гетсиманського”, кажуть також дуже сильний роман. “Тигролови” раджу прочитати, особливо хлопцям. Книга сильна, пригодницька і цікава. Читається на одному диханні.

  • Роман варто прочитати всім і кожному, адже він неймовірно захопливий, з нього багато чого можна взяти. Я, наприклад, назавжди запам*ятав слова старої Сірчихи: “Сміливі завжди мають щастя”. Багряному 5 +

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *