Шевченко Т. Кобзар

Серед безлічі книг, які формують літературу нашого народу, є ті, що для будь-якого українця мають сакральне значення. До таких книг потрібно віднести і Кобзар Тараса Шевченка. Його ви можете прочитати он-лайн чи завантажити. Вірші, написані на випадкових клаптиках паперу, зібрані у захалявні книжечки, були врешті решт видані в одному томику, і цей томик є на книжковій полиці в кожній українській хаті, в кожній українській родині. І, напевно, нема такого українця, який не знав би напам’ять хоч кількох віршів великого поета. Дивовижна доля цієї книжки. Поезії, що ввійшли до неї, писав Шевченко ціле своє життя, починаючи змалечку, і закінчуючи смертним ложем. Вірші і були його життям читати вірші повністю.  Ця можливість вилити душу на папері підтримувала його на далекій чужині, допомагала в мандрах, в казематі, бо беручи до рук олівця, Тарас де б він не був повертався на рідну землю, до рідної домівки, до безмежних українських степів і бурхливих вод Дніпра, до верби біля річки і доглянутого саду біля чепурної хатини. І тоді він оживав, і своєю живильною водою напоював спраглих братів своїх, які поневірялись по світі, чи в рідній хаті були наймитами. Буйна волелюбність –  прикметна риса творчості поета. Він оспівував свободу, як запоруку людського щастя і добробуту. Уже тоді, в ті буремні роки, він передчував неминучий прихід волі, тої найбажанішої гості, яку чекав до своєї хати стільки віків зболений, змучений український народ. Тарас Шевченко правдивий, як сама правда, його Муза некриклива, скромна, але добре розуміє своє велике покликання на цій землі. Не у всіх вистачає часу, щоб прочитати твір повністю, тому багато читачів шукають його скорочено, короткий зміст та стислий переказ. Але якщо час дозволяє, варто все ж завантажити  твір та насолодитися ним у повній мірі.

-

Коментарі 2 коментарі

  • У кожної нації в світі є річ, побачивши яку, одразу можна сказати, яку країну вона символізує. “Кобзар” Т.Г. Шевченка – це не просто книга з віршами, це і є той самий символ України, що зображує історію українського народу такою, якою вона була за життя великого письменника. “Кобзар” є у шкільній програмі, я добре пам’ятаю, як вчила напам’ять з нього вірші, і коли читала їх перед класом, їх зміст часом викликав сльози, бо “Мені тринадцятий минало . . .” та “Якби ви знали паничі . . . ” не можуть залишити байдужими до себе.

  • Шевченківський “Кобзар” – це основа української літератури. В ньому представлені і вірші для дітей, і трагічні твори, і вірші комічного характеру. Багато з них вчили в школі на пам”ять.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *