Барка В. Жовтий князь

Довгі роки в Україні замовчувалася творчість знаного у діаспорі письменника, поета Василя Барки. Чому ж так сталося? Василь Барка не підкорявся тоталітарному режимові, який існував на Україні, він не хотів мовчати про страшні події, свідком яких був, про геноцид українців. Пізніше, впродовж довгих двадцяти п’яти років, він по крупинках збирав інформацію про голодомор і врешті решт вибухнув романом Жовтий Князь. Твір можна читати он-лайн чи завантажити. Цей роман став романом-реквіємом за тими мільйонами невинно згублених українців, які стали жертвами тоталітарного режиму. Провідним символом , який дає читачеві розуміння авторської концепціїї твору є жовтий колір. який з’являється вже у назві твору. Письменник створив символічний образ Жовтого князя, уособлення зла, який несе руїну, спустошення, муки та смерть. Увесь жах Голодомору Василь Барка передає через особисту трагедію родини Мирона Даниловича Катранника. З великої родини залишився в живих лише наймолодший Андрій. Село голодувало залишившись без хліба. Люди почали їсти худобу, собак і навіть щурів. А були випадки, коли, повністю втративши здоровий глузд, ставали канібалами. Що ж довело цю багату на зерно та хліб, квітучу націю до канібалізму? Винуватець цього пекла не землі – радянська влада, яка вирішила таким страшним способом поквитатись з гордим народом, довівши його до деградації, людиновбивства. Від недавно квітучого села залишається пустка. Голодні муки, які присипляють свідомість, закінчуються смертю. То це і є кінець? Ні, наш народ мов чарівний фенікс відродився з попелу! Не у всіх вистачає часу, щоб прочитати твір повністю, тому багато читачів шукають його скорочено, короткий зміст та стислий переказ. Але якщо час дозволяє, варто все ж завантажити  твір та насолодитися ним у повній мірі.

-

Коментарі 2 коментарі

  • Повністю з вами згодна! Я навіть вважаю обов’язком кожного українця прочитати цю книгу для того щоб проникнутись такою трагедією нашої історії. Забувати цього не можна нікому. Геноцид не повинен нам забутись. Ми маємо берегти в пам’яті усіх, хто тоді загинув. А романом цим треба не насолодитись, а відболіти. Бо коли читаєш його, болить душа за наш народ…

  • Ім*я Василь Барка не нове для мене. Я завжди вважав, шо це письменник “так собі”, не найгірший, адже його вивчають у школі, але і не акула пера, творами якого захоплюються мільйони. Однак, прочитавши його “Жовтого князя”, я переосмислив своє ставлення до цього майстра. І, як мені здається, це невизнаний геній, якого потрібно ставити на рівні з Шевченком, Франком та Котляревським. Рекомендую всім прочитати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *