Шоу Дж. Б. Пігмаліон

“Пігмаліон” – пєса, написана Бернардом Шоу у 1913 році. Пєса розповідає про професора фонетики Генрі Хігінса, котрий посперечався зі своїм новим знайомим, полковником Британської армії, про те. Що він зможе за декілька місяців навчити вимові та манерам вищого суспільства квіткарку Елізу Дулітл — красиву, але неосвічену вісімнадцятилітню дівчину.Назва пєси є алюзією на міф про Пігмаліон — це був скульптор у грецькій міфології, цар острова Кіпр, який висік зі слонової кістки статую та покохав її. Дарував їй подарунки, одягав у дорогий одяг, проте статуя продовжувала залишатися просто статуєю, а кохання — нероздільним. Під час свята присвяченого Афродиті, Пігмаліон звернувся до богині з проханням дати йому дружину настільки ж прекрасну, як і виконана ним скульптура. Насмілитися попросити оживити холодне зображення жінки Пігмаліон не наважився. Розчулена таким коханням, Афродита оживила статую, котра стала дружиною Пігмаліона. За деякими версіями дружина навіть народила Пігмаліону дітей.Окрім пєси Бернарда Шоу, сюжет міфу про Пігмаліона ліг також в основу багатьох опер, балетів, картин, пісень, театральних постановок та кінострічок.Навіть якщо вам здається, що міфологія — це щось старе, нудне та не цікаве. все рівно варто прочитати пєсу Бернарда Шоу. Вона читається дійсно легко та цікаво. Тож якщо ви ще досі не знаєте що сховано під обкладинкою “Пігмаліона” відкривайте скоріше книжку або можна повністю завантажити її в інтернеті та скоріше поринайте у вир захоплюючої історії!

-

Коментарі 2 коментарі

  • Захоплюючий твір! Хто б як не ставився до міфології, повинен розуміти, що міф про Пігмаліона та Галатею – це лише паралель. А сама п”єса набагато більш насичена життєвими премудростями. Що найцікавіше – не лише людина з вищого світу може щось навчити іншого. Проста народна неотесана мудрість теж не може бути списана з рахунків.
    Можливо інтуїтивно хотілося б іншого завершення твору, однак автор цілком логічно розповів, чим це все могло і повинно було закінчитися.

  • Досить цікава п”єса.Прочитав незнаючи дослівний переклад слова “Піґмаліон” ,але як-не-як реально цікаво, побачити як із задрипаної нетіпахи Гіггінс сворив герцогиню.Доля самої Елайзи була складна ще з її народження ,мати померла,а батько вигнав її.Але всеж вона не зламалась, вона готова пройти всі випробування ,заради себе і Фреді. Всім рекомендую прочитати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *