Шекспір В. Ромео і Джульєтта

“Ромео та Джульєтта” – трагедія з пяти дій Вільяма Шекспіра, яка розповідає про кохання юнака та дівчини з двох стародавніх ворогуючих родів — Монтеккі та Капулетті.Достовірність цієї історії не встановлена, але прикмети історичного фону та життєві мотиви, які присутні в італійській основі сюжету, нагадують деяку правдоподібність сумної історії про веронських закоханих.Античним аналогом трагедії вірних закоханих є історія Пірама та Фісби — її розповів римський поет Овідій у своїх “Метеморфозах”.“Ромео і Шекспір” – це, напевно, найвідоміший сюжет у літературі. Трагедія була неодноразово перекладена на більшість мов світу, вона включена практично в усі навчальні програми шкіл та університетів. Пєса завжди викликала — та й досі викликає — інтерес у представників найрізноманітніших видів мистецтв. За її мотивами — у більшій чи меншій мірі — створено сотні кінострічок, пісень, книжок, балетів, опер та театральних постановок. Міняються стилі і напрямки, але все рівно вони змушують нас знову і знову повертатися до героїв, давно створених генієм англійської драматургії, змушують хвилюватися, переживати та повністю занурюватися у вир почуттів. Та незважаючи на шалений вибір варіацій та адаптацій твору є сенс самостійно прочитати повний варіант трагедії — якщо не в оригіналі, то хоча би у перекладі книги українською мовою. Його з легкістю можна знайти в інтернеті та завантажити. Ну а якщо ваше знання англійської мови дозволяє читати твори в оригіналі — це взагалі чудово! Адже безсмертна історія кохання Ромео та Джульєтти давно вже стала частиною колективної свідомості, тим, без чого не можна вважати себе культурною людиною ні в Україні, ні в Європі, ні де-небудь ще.

-

Коментарі 2 коментарі

  • Стосовно “Ромео і Джульєтта” взагалі будь-які коментарі, я вважаю, зайві. Про зміст цієї книги знають всі, якщо навіть не читали її, бо ця безсмертна трагедія Шекспіра навіки накреслена на скрижалях світової літератури. Але вона дуже сумна, бо через впертість батьків страждають діти, тому більше одного разу цю книгу перечитувати не хочеться.

  • Ромео і Джульєтта – це класика англійської, а можна сказати і світової літератури. Сюжет відомий всім від малого до старого. А кінцеві рядки про найсумнішу в світі повість знають напамять всі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *