Кінг С. Воно

В душі кожної людини є щось більше, ніж банальні емоції, переживання, страхи. Там можуть бути монстри, які, вириваючись на свободу, творять жахливі справи. Як відомо, всі проблеми родом з дитинства. Це можуть бути прості комплекси, які тільки частково заважають повноцінному життю, але також це можуть бути глобальні страхи, які знищують не тільки твоє життя, а й життя оточуючих.

Стівен Кінг – майстер хоррору. Багато хто є справжніми фанатами цього письменника. І не дивно, адже якимось містичним чином письменник здатний простими словами описати те, що діється в душі людини, його страхи, психічні розлади. Книга – неперевершений доказ цього.

Це історія про дітей, про те, як страхи змінюють долі, яку роль відіграють батьки в житті кожного з нас. Це вигадана історія про вигадане місто, де жили семеро одинадцятирічних дітей. Вони були вигнанцями серед своїх однолітків, але при цьому у них було щось куди більш важливе, ніж у інших – дружба, любов, відданість, відвага.

У місті починають відбуватися страшні вбивства дітей. Це монстр, який приймає образ чого завгодно, і його просто назвали Воно. Щоб вбивства припинилися, потрібно було вбити чудовисько, і дітям це в якійсь мірі вдається. Принаймні монстр не з’являється в місті наступні двадцять сім років.

У книзі Стівена Кінга є два тимчасових проміжки. Спочатку дітям по одинадцять років, а потім сюжет переносить нас на двадцять сім років по тому. Саме в цей час чудовисько знову з’являється, і вже дорослим героям належить знову боротися з ним.

Крім головної детективної лінії, в книзі Стівен Кінг розповідає і про те, як проводять свої дні діти. Вони так само ходять в школу, і навіть поводяться часом непристойно. До слова, тут досить багато інтимних моментів, але вони дуже гармонійно вписані у весь сюжет твору.

Як завжди, Стівен Кінг через свої твори хоче донести до читачів якусь важливу думку. У книзі розповідається про життя кожного героя. У одних люблячі батьки, інші ж до своїх дітей ставляться м’яко кажучи не дуже добре. Хтось із них втратив брата, а когось батьки просто задушили своєю опікою.

Воно – це чудовисько, яке знаходиться в душі кожної людини. Діти зіткнулися з ним саме в юному віці, і це була жахлива сутичка. Коли ж ці страхи виходять назовні вже в дорослому житті, це навіть може зламати людину. Батьки і суспільство в цілому іноді не помічають, як ламають психіку людей ще в ранньому дитинстві. І тоді це виливається в жахливі трагедії.

Коли читаєш твори Стівена Кінга, стає дійсно страшно. Крім монстрів, в них є ще щось, від чого мурашки біжать по шкірі. Це як дізнатися страшну таємницю, про яку здогадувався, але ніколи її не озвучував. Прочитавши твір, починаєш замислюватися про те, що в дитинстві було вже у тебе самого, як батьки вплинули на становлення твоєї особистості. І ось тоді стає по-справжньому страшно.

-

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *