Екзюпері А. Маленький принц

“Маленький принц” – алегорична казка, найбільш відомий твір французького письменника Антуана де Сент-Екзюпері. Перша публікація відбулася у Нью-Йорку 6 квітня 1943 року. Причому спочатку книга вийшла друком англійською мовою, і лише потім — французькою. Пізніше твір був перекладений на більш ніж 180 мов та діалектів світу. Книга українською мовою зявилася завдяки українському перекладачу Анатолію Жаловському у 1976 році. Також багато професійних філологів вважають, що ця казка — це найкращий посібник для вивчення французької мови на початковому етапі. “Маленький принц” перевидавався безліч разів, лише в Кореї існує більше 60 різних його видань! Малюнки у книжці зроблені самим автором та не менш відомі, ніж сам твір. Особливістю є те, що це не ілюстрації – це органічна частина в розповіді: сам автор та герой казки весь час посилаються на малюнки і навіть сперечаються щодо них. Унікальні ілюстрації у “Маленькому принці” руйнують мовні барєри, становляться частиною універсального візуального лексикону, зрозумілого кожному. У 2003 році місяць астероїду «45 Eugenia» був названий “Маленький принц”. Одночасно назва повязана з загиблим у молодості принцем Наполеоном-Еженом, сином імператриці Євгенії, в честь котрої названий сам астероїд. Книжка “Маленький принц” давно стала класикою літератури, читачі повністю розібрали її на цитати. Хоч твір і названий казкою, насправді він є досить дорослим, сповненим філософією та сюжетами для роздумів. Якщо ви ще не читали повністю цієї чудової книги — самий час зробити це. Враховуючи, що завантажити її онлайн — дуже просто та швидко.

-

Коментарі 2 коментарі

  • Особисто для мене “Маленький принц” так і залишився чимось не до кінця зрозумілим. Але можливо це через те, що читала я його, коли мені було всього 15 років. В той час мій світогляд був дещо іншим, і шукати якийсь глибинний зміст в цій казці я не вважала за потрібне. Хоча, слова “Ми відповідаємо за тих, кого приручили”, котрі сказав лис Принцу чомусь назавжди запам’яталися.

  • “Маленький принц” Антуана де Сент Екзюпері – одна з найулюбленіших книжок з дитинства. Вона дуже цікава. З перших сторінок вона вчить тому, що всі люди різні: хтось бачить капелюх, а хтось бачить удава який проковтнув слона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *