Хемінгуей Е. Старий і море

“Старий та море” – справжній шедевр Хемінгуея. Повість-притча присвячена “трагічному стоїцизму”: перед жорстокість світу людина, навіть програючи, повинна зберігати мужність та гідність. Зображення лютої сутички з жахливою рибою, а потім з пожираючими її акулами вдало контрастує з роздумами про минуле, про довколишній світ.Створення повісті почалося ще у 1936 році. Тоді Хемінгуей опублікував у журналі “Ескваєр” напис про реальний випадок. Цей нарис виглядав як стислий переказ тепер вже відомої книги: старий Сантьяго відправляється у відкрите море. Там йому пощастило впіймити рибину, яка настільки величезна та сильна, що рибалці доводиться довго змагатися аби перемогти її. Та на зворотній дорозі рибу обгризли акули і Сантьяго повернувся на берег лише з ї скелетом.Пізніше автор продовжив розробляти цей сюжет і у 1952 році повість надрукували у журналі “Лайв”. З того часу повість неодноразово перевидавалася та багато разів посідала перші місця серед творів сучасної літератури. Також за цей твір автор тримав Пулітцерівську премію та Нобелівську премію в області літератури. Тричі повість була екранізована, а один раз за нею був навіть знятий мультфільм — їх можна повністю переглянути в інтернеті онлайн.Короткий зміст повісті “Старий і море” – це один із найбільш частих запитів в пошукових системах, адже він є в шкільній програмі. Та цей невеликий твір варто читати повністю, тим паче, що завантажити його можна дуже легко, а книга українською мовою має чудовий переклад, що безумовно додає насолоди читанню.

-

Коментарі 3 коментарі

 • Доброго дня!
  Просимо вилучити з вашого сайту усі твори Ернеста Хемінгуея (Ернеста Гемінґвея) українською мовою, оскільки Видавництво Старого Лева володіє виключними правами на використання творів цього автора українською мовою. Розміщення творів Хемінгуея українською мовою на вашому сайті порушує норму статті 15 Закону України про авторське право і суміжні права, а також підпадають під статтю 50, пункт «б» цього ж Закону «піратство у сфері авторського права і (або) суміжних прав».

  • Який дебільний закон що забороняє подібне.
   Хто це взагалі придумав?
   Я просто хотів почитати твір, а його взяли і вилучили!!?

 • ахах чувак… ты не понимаешь суть закона? Ты только представь что ты написал песню твой друг украл ее и заработал кучу бабла, но не тут то было в законодательстве Украины есть статьи которые запрещают такие действия с ее стороны, эти статьи названы в первом комментарии

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *